Jeho jméno se hodně těžce vyslovuje.A ještě hůř píše.Přesto se ho fotbaloví fanoušci museli naučit.Nizozemský útočník se totiž těší pověsti nejlepšího útočníka starého kontinentu. Připomíná prý legendárního kanonýra Marka Van Bastena. Důkazem budiž jeden rekord. Podařilo se mu skórovat v osmi ligových zápasech Premier League v řadě.
Muž s číslem 10 na zádech dokáže skórovat po dlouhém sólu,stejně tak umí uplatnit důraz v pokutovém území. A na co si u něho dát největší pozor? Na všechno! Střílí levou, pravou nebo hlavou.
V 16 letech dal přednost fotbalu před gymnastikou a tenisem.Rodák z města Oss na jihu Nizozemska je jeden z nejlepších útočníků světa.
Když byl malý, nikdy si nedokázal představit, že by o něm věděl celý svět. Ani o tom nesnil. Chtěl být kominíkem, a tak ve volných chvílích chodil okukovat umouněné chlapíky oblečené do černé uniformy. A když si našel čas na sport, zamířil do gymnastického sálu nebo na tenisový kurt. Fotbal mu do života začal zasahovat výrazně až v 16-ti letech. To ho angažoval druholigový Den Bosch.
Hned ve své první sezoně za Eindhoven, kam přišel v roce 1998 z Heerenveenu, nastřílel v lize 31 gólů. V nizozemské reprezentaci debutoval na podzim téhož roku proti Německu. V téže sezoně byl vyhlášen v Nizozemsku hráčem roku, za rok se dočkal stejné pocty. Manchester ho vrátil a pak zase koupil. O Ruuda se začali zajímat světové velkokluby v čele s Manchesterem United. Nistelrooy přestoupil na Old Trafford v létě 2000 za 18,5 milionu liber a jeho transfer se v té době zařadil mezi pět nejdražších na světě vedle Anelky, Vieriho a Brazilců Denilsona a Rivalda. Dokonce to byla vůbec nejvyšší suma vydaná klubem z Britských ostrovů. Ovšem Nistelrooy si přetrhl křížový vaz v koleně a jeho očekávaná kariéra se v Anglii ani nestačila rozjet. Eindhoven dokonce vrátil Manchesteru peníze a vzal si zraněného útočníka zpět.
Přestup se podařil až o pár měsíců později a Nistelrooy putoval za 19 miliónů liber do party Sira Alexe Fergusona. Dokázal se rychle dát dohromady s Beckhamem a šlapalo jim to fakt perfektně.Beckham nahrával- Nistelrooy dával góly.
Holandský fotbalista ve službách Manchesteru United dlouhodobě patří mezi nejlepší útočníky na světě. Jeho výkony postavují do pozoru obrany nejen anglických,ale i evropských klubů. ,,Tak ať ti to dlouho takto šlape, Ruude''
Na Mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku potvrdil svoji pověst zabijáka a stal se společně s Rooneym druhým nejlepším střelcem se čtyřmi zásahy. Velice tak napomohl svému týmu k postupu do semifinále a zasloužil si tak účast v All Star týmu .

Která liga je nejlepší?

Španělská liga (965 | 17%)
Angilcká liga (1202 | 21%)
Francouská liga (843 | 14%)
Německá liga (883 | 15%)
Česká liga (962 | 17%)
Jiná (938 | 16%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one