Mezinárodní soutěže

Na mezinárodní úrovni spolu zápasí jednak reprezentační družstva jednotlivých států (téměř všechny státy mají vlastní fotbalové reprezentace), jednak soukromé fotbalové kluby z různých zemí.

Nejvyšší mezinárodní soutěží reprezentací je mistroství světa pořádané každé čtyři roky, na jehož závěrečném turnaji soutěží 32 družstev, vybraných kvalifikací z více než 160 členských států FIFA. Fotbalový turnaj je také součástí programu letních olympijských her; v současnosti se však tohoto turnaje účastní mládežnická mužstva hráčů do 23 let, takže turnaj nemá tak vysokou prestiž jako mistrovství světa.

Po mistrovství světa nejvýznamějšími reprezentačními soutěžemi jsou regionální mistrovství pořádaná jednolivými konfederacemi. Jedná se o mistrovství Evropy (EURO), Copa América, Africký pohár národů, Asijský pohár, Zlatý pohár CONCACAF a Pohár národů OFC.

Regionální konfederace také pořádají nejvýznamnější klubové soutěže. Těch se účastní vítězové národních lig a pohárů (případně také účastníci na dalších místech). Sem patří Liga mistrů UEFA a Pohár UEFA v Evropě (ty doplňuje Pohár Intertoto s o něco nižší prestiží) a Pohár osvoboditelů v Jižní Americe. Vítěz Ligy mistrů UEFA a Poháru osvoboditelů se každoročně utkávali v zápase o Interkontinentální pohár, od roku 2005 jej však nahradilo mistrovství světa fotbalových klubů.

Která liga je nejlepší?

Španělská liga (965 | 17%)
Angilcká liga (1202 | 21%)
Francouská liga (843 | 14%)
Německá liga (883 | 15%)
Česká liga (962 | 17%)
Jiná (938 | 16%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one